Zakir Naik


Hindistanlı cerrah Dr. Zakir Abdülkerim Naik... Dr. Zakir Abdülkerim Naik kimdir? İşte Dr. Zakir Abdülkerim Naik'in biyografisi

Ekim 1965'te dünyaya gelen Zakir Naik, Ateist, Hristiyan, Yahudi, Hindu ve diğer dinlere mensup insanlarla münâzara konusunda uzman. Güçlü bir hâfıza ve iknâ edici delil yeteneği sâyesinde Allâh'ın izniyle milyonlarca insanın Müslüman olmasına vesîle oldu.

Zakir Naik, aynı zamanda Bombay'daki İslâmî Araştırmalar Vakfı'nın kurucusu ve başkanı. Aynı zamanda İngilizce, Urduca ve Bengalce uydu yayını yapan Peace TV / Sulh TV'nin sâhibi.

9 Ağustos 2005 tarihinde hayatını kaybeden Güney Afrikalı alim Ahmed Deedat'ın talebesi olan Zakir Naik, ABD başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde konferanslar veriyor.

Asıl mesleği olan cerrahlığı hobi şeklinde boş vakitlerinde yapmakta, asıl zamânını alan şey dâvâ, yâni İslâm'ın tebliği. İncil, Tevrat, Hinduizme ve bâzı dinlere âit kitaplara olan vukufiyetinden dolayı karşılaştırmalı dînî konulardaki ikna edici konuşmaları ve hazır cevap kişiliği nedeniyle büyük beğeni topluyor.

Dr. Zakir Naik Evli ve 2 çocuk babasıdır.    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 13.1.2019 00:09:13
ZAKİR hocalarimiz RABBİMİZİN bizlere lutfudur ALLAH rizasi icin sevelim ama asiriya gidenlerden olmayalim ALLAH asiriya gidenleri sevmez bende onu cok seviyorum ama kalplerimizdeki bir numarali yer ALLAH ve resulunundur.
/ 8.12.2018 22:24:09
Allah seni başımızdan eksik etmesin Zakir hocam keşke sana ulaşabillseydim seni öyle seviyorum ki kalpten yürü davanın son damlasına kadar yürü ki Islam sen ve senin gibiler sayesinde kabul edilsin
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ