Yunanistan savaşa hazırlanıyor!; geceleri Ege adalarına, papaz eşliğinde silah ve asker sevkiyatı yapılıyor

Yunanistan savaşa hazırlanıyor!; geceleri Ege adalarına, papaz eşliğinde silah ve asker sevkiyatı yapılıyor

Yunanistan kıta sahanlığı ve Doğu Akdeniz’de yürütülen doğalgaz sondaj çalışmalarını bahane edip, kuzey sınırına ve Ege adalarına silah ve askeri sevkiyat yaptığı ortaya çıktı. Bir Papazın da askerleri kutsayıp gemiye gönderdiği bildirildi.

Yunanistan savaşa hazırlanıyor!; geceleri Ege adalarına, papaz eşliğinde silah ve asker sevkiyatı yapılıyor
15.6.2019 10:10:24

a_2

a2_6

Türkiye ile Rumlar arasında, Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama çalışmaları yüzünden çıkan kriz sürerken, Yunanistan'ın kuzey sınırı ve  Ege adalarına silah ve askeri sevkiyatı yaptığı ortaya çıktı.

Geceleri Ege adalarına sessiz sedasız silah ve asker sevkiyatı yapıldığı, Bir Papazın da askerleri kutsayıp gemiye gönderdiği bildirildi.

Yunan basınında yayınlana fotoğraf ve aktarılan haberlerde, Yunanistan'ın güneş battıktan sonra gece karanlığında sessiz sedasız Epir bölgesinden askeri güçlerini, Kuzey Atina bölgesi (Rafina) limanından Ege Adaları ve Kuzey bölgelerine kaydırdığı idda ediliyor.

https://www.pronews.gr'nin haberine göre; yayınlanan fotoğraflarda gemiye binmeden önce askerlerin sıraya geçerek bir papaz tarafından kutsandıktan sonra göreve gönderildiği belirtiliyor.

Yunanistan'ın Adalara asker ve silah gönderme kararını Doğu Akdeniz'de yaşanan sondaj gerilimden sonra hızlandırdığı bildirildi.

Pronews'in haberinde, Yunanistan'ın Ege adalarına asker gönderme işleminin özellikle geceleri gerçekleştirdiğini belirtti.

Haber'de Türkiye'nin Rusya'dan S-400'ü satın alması ve Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama çalışmalarını başlatmasıyla, Yunan askeri kuvvetlerinin kuzey sınır bölgelerine ve 12 adaları güçlendirmek için askeri yığınak yaptığı ileri sürüldü.

a3_2


    YORUM YAZ

YORUMLAR

asmb35 / 15.6.2019 15:40:08
yahu çipras durumun ortada jetleri uçuracak yakıtın yok bizde ise seni 24 saat vuracak tanker uçaklarımız var git gel yapmadan tepene sürekli füze yağacak ve 12 adaları kaybedeceksin,zannetme ki almanya fransa koşacak gelecek seni nasıl Anadoluda öne sürüp yalnız bıraktılarsa aynısı olacak
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ