Hizbullah, kritik kente ilerliyor

Infocenter.Media'da yer alan habere göre; Hizbullah destekli Suriye Ordusu, Şam'ın Zebedani bölgesine doğru ilerleyişini sürdürüyor.

Hizbullah, kritik kente ilerliyor
6.7.2015 03:13:06

Hizbullah ve Esed askerleri tarafından saldırı düzenlenen Zebedani'de çatışmaların devam ettiğini aktaran gazeteciler, 14 Hizbullah ve Rejim askerinin öldüğünü duyurdu.

Rejime bağlı Dördüncü Bölüğün ve Ulusal Muhafaza Birliklerinin savaştığı Zebedani'ye son 48 saat içerisinde en az 130 hava saldırısı düzenlendi.

Hizbullah destekli Rejim askerlerinin ilerlediği ifade edilen Zebedani'de 11 muhalif savaşçının yaşamını yitirdiği bildirildi.

Hizbullah, kendisi için stratejik öneme sahip Zebedani'nin muhaliflerden arındırılması için bölgeye yoğun saldırı düzenliyor. Lübnan sınırını ve Şam'ın batısını güvence altına almak isteyen rejim yaklaşık bir yıldır Kalemun bölgesine yükleniyor. Özellikle Esed'in 'kıyı devleti' planıyla ilgili tartışmaların yaşandığı son günlerde, rejimin Kalemun bölgesinde ilerleme çabası ve rejime yakın gazetecilerin Dera, Deyrezzor ve Halep'in kaybedilebileceğini söylemesi Zebedani saldırısını daha da önemli bir boyuta taşıdı.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

adil / 6.7.2015 04:18:04
Allah ıslah etsin müslümanlar ne hale geldi resmen sıffın savaşına döndük müslüman müslümanı katleder oldu vuran da Allah u ekber diyor vurulan da nereye bu gidiş uyan silkelen kendine gel müslüman
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ