Venezuela ordusunda görevli Albay: Maduro'yu tanımıyorum

Venezuela ordusunda görevli Albay: Maduro'yu tanımıyorum

Venezuela ordusunda görevli Tabip Albay Ruben Paz Jimenez, ABD'nin desteklediği Juan Guaido'yu ülkenin geçici devlet başkanı olarak tanıdığını söyledi.

Venezuela ordusunda görevli Albay: Maduro'yu tanımıyorum
10.2.2019 20:45:42

Venezeula ordusunda görevli en yüksek rütbeli Tabip Albay Ruben Paz Jimenez, yayınladığı bir video aracılığıyla, Juan Guaido'yu ülkenin geçici devlet başkanı olarak gördüğünü ve Nicholas Maduro yönetimini artık tanımadığını söyledi.

Albay Jimenez, söz konusu videoda, “Maduro'yu başkan olarak tanımıyorum. Juan Guaido'yu ise geçici devlet başkanı ve ulusal silahlı kuvvetlerin komutanı olarak tanıyorum. Silahlı kuvvetlerin yüzde 90'ını mevcut durumdan memnun değil” iddialarında bulundu.

Albay, ABD tarafından Venezuela ile Kolombiya sınırına gönderilen yardımların ülkeye girişine izin verilmesi çağrısında da bulundu ancak Maduro yardımların girişini engelledi.

Venezuela Hava Kuvvetleri'nden Stratejik Planlama Direktörü General Francisco Esteban Yanez ise, geçtiğimiz hafta Twitter hesabı üzerinden, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu geçici devlet başkanı olarak tanıdığını açıklamıştı.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ