TİP: Türkiye, toprakları dışındaki tüm askerlerini geri çekmeli

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Türkiye'nin toprakları dışındaki tüm askerlerini geri çekmesi gerektiğini savundu.

TİP: Türkiye, toprakları dışındaki tüm askerlerini geri çekmeli
25.2.2020 17:31:13

Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gezi olaylarını, bu toprakların bugüne kadar gördüğü en ileri, anlamlı, en halkçı direniş olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Haksız biçimde yargılanan herkesle Gezi'nin onurunu taşımaya devam edeceklerini belirten Baş, "Bu onurlu duruşumuzu yargılamaya çalışanlara buna izin vermeyeceğimizi söylediğimizde bize inanmayanları gerçeklerle karşı karşıya bırakmış olduk" dedi.

Gezi davası boyunca savunanların attığı her adımın arkasında durduklarını dile getiren Baş, "Buna rağmen mahkemenin beraat kararı vermesi, hareketin milyonlar tarafından tekrar sahiplenmesinin ürünüdür. Ortada hukuk adına bir şey yoktu. Gezi davası, hukuk temelli bir dava değildi. Siyasal intikam operasyonu sürdürmek istiyorlardı ama gelinen noktada bunu yapamadılar. Gezi davası bitmemiştir, şimdi gerçekten başlıyor. Artık gerçek suçluların yargılanma aşamasındayız" değerlendirmesini yaptı.

"TOPRAKLARIN DIŞINDAKİ TÜM ASKERLERİ GERİ ÇEKİN"

Suriye ve Libya'da asker bulundurulmasını eleştiren Baş, "Türkiye, toprakları dışında bulunan tüm askerlerini geri çekmelidir" diye konuştu.

Milyonlarca lira vergi borcu olan bazı iş adamlarının borçlarının "bir kalemde" silindiğini öne süren Baş, gençlerin öğrenim kredisi borçları için bir an önce adım atılması gerektiğini de ifade etti.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

hakan / 25.2.2020 19:46:35
t.kominist partisinden tip e evrilmiş yani perinçek tayfasından,4 milyon içerde 4 milyon katil esed ve rusların türkiye sınırına süpürdüğü masum suriyelilere çare konusunda herhangi bir önerisi yok,esede verin ne yaparsa yapsın diyor herhalde,das kapitali okuyarak kominist olmuş boşnak kökenliymiş kominist enver hoca zülmünden kaçıp türkiye ye yerleşmiş ama nereden ve niçin geldiğinden haberi yok,ruslarada söylesene suriyeden çekilin libyada davet edilmediniz sizin orada ne işiniz var diye,milletvekili olmuş onun gibi sığ düşünenler tarafından,