The Times:  Sisi, 2030 yılına kadar iktidarda kalmak için çocuklarını işe alıyor

The Times: Sisi, 2030 yılına kadar iktidarda kalmak için çocuklarını işe alıyor

İngiliz gazetesi The Times’ın Orta Doğu’daki muhabiri Richard Spencer, “Sisi, çocuklarını, 2030’a kadar iktidarda kalmasına yardımcı olmak için işe alıyor” dedi. Spencer, Sisi’nin çocuklarının aldığı devlet teşviklerinin, Sisi destekçileri arasında bile bir tür rahatsızlık oluşturduğunu söyledi.

The Times:  Sisi, 2030 yılına kadar iktidarda kalmak için çocuklarını işe alıyor
15.4.2019 14:59:51

İngiliz The Times gazetesi, 2030 yılına kadar görevde kalmasını sağlayacak Anayasa değişikliğini referandumla hayata geçirmek için yoğun çaba sarf eden darbeci lideri ‘Sisi'nin oğulların, Mısır'daki son olaylardaki rolü' hakkında bir haber yayınladı.

ÇOCUKLARINI ŞİMDİDEN
DEVLETE YERLEŞTİRİYOR

Orta Doğu'daki Times muhabiri Richard Spencer, “Sisi, 2030'a kadar iktidarda kalmasına yardımcı olmak için çocuklarını işe alıyor” dedi.
Spencer, “Anayasa değişikliklerinin, 25 Ocak Devrimi tabutundaki son çivi olduğunu; 2030'daki Sisi'nin ise 87 yaşında olacağını” ekledi.
Spencer, Sisi'nin Anayasa değişikliklerine karşı Mısır sokağında güçlü bir muhalefet olmasına rağmen, anayasa değişikliklerini oylatarak iktidarda kalma süresini uzatmak istediğini söyledi.

SİSİ'NİN ÇOCUKLARININ ALDIĞI
DEVLET TEŞVİKLERİ TEPKİ TOPLUYOR

Times muhabiri, Ocak Devrimi'ne karşı çıkan, Hüsnü Mübarek'in oğlu Cemal'in cezalandırılmasını ise önlediğini söyledi.
Spencer, Sisi'nin en büyük oğlu Mustafa'nın, babasının iktidarda kalmasına yardımcı olmak için, devlet kademelerine kendine yakın olanları işe yerleştirmeye başladığını öne sürdü.
Spencer, bir petrol şirketinde mühendis olarak çalışan Sisi'nin üçüncü oğlu Hassan'ın, babasının iktidarda kalmasını sağlayacak anayasa değişikliklerinin geçmesine yardımcı olmak için istihbarat servisine katıldığını açıkladı.
Spencer, "Sisi çocuklarının aldığı devlet teşviklerinin, Sisi destekçileri arasında bile bir tür rahatsızlık oluşturduğunu” söyledi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ