Sağlık Bakanı'ndan '115 hamile çocuk' açıklaması

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ortaya çıkan hamile çocuk olayına ilişkin olarak ilk kez konuştu. Bakan Demircan, 'Rapor geldiğinde kamuoyu ile paylaşacağız, kimin ihmali varsa bu ortaya çıkarılacak' dedi.

Sağlık Bakanı'ndan '115 hamile çocuk' açıklaması
18.1.2018 14:53:17

115 hamile çocuk hakkında Habertürk'e açıklama yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Hata ve ihmal kimdeyse ortaya çıkarılacak. Suç işlenmişse gerekli ceza verilecek." dedi. Bakan Demircan olayla ilgili olarak çok üzüldüğünü ifade etti.

"RAPOR GELDİĞİNDE KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ"

Habertürk TV'den Pınar Tatlıbaş'ın aktardığına göre, müfettiş görevlendirildiğini söyleyen Bakan Demircan, "Rapor geldiğinde kamuoyu ile paylaşacağız, kimin ihmali varsa bu ortaya çıkarılacak" açıklamasında bulundu.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde onlarca hamile çocuğa bakıldığı ortaya çıkmıştı. Bir hastane çalışanının şikayetine göre tespit edilen sayı 115'ti. 5 aylık süreçte yaşları 18'in altında 35'i Suriyeli 115 kız çocuğunun hamile olduğu saptanmıştı. Hepsinin yaşı 18'in altındaydı. Bir diğer skandal ise hiçbirinin kayıtlarının polise bildirilmemiş olmasıydı.


        YORUM YAZ
    Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
    ÇOK OKUNANLAR
    TİMETÜRK SON HABERLER
    TİMETÜRK BİYOGRAFİ