Sadakataşı’ndan Filistin için acil yardım çağrısı

Sadakataşı Derneği, Nekbe’nin 70.yılı ve ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını protesto edilmesi sonrasında çıkan olaylarda şehit olan Filistinlilerin ailelerine ve yaralılara acil yardım çalışmaları başlattı.

Sadakataşı’ndan Filistin için acil yardım çağrısı
16.5.2018 16:48:38

ABD Başkanı Trump'ın büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararı sonrasıGazze'de başlayan ‘Geri Dönüş Yürüyüşü''ndeyaşanan olaylarda şehit olanların ailelerine ve yaralılar için Sadakataşı Derneği harekete geçti.

Nekbe (Büyük Felaket)'in yıldönümünün yaklaşmasıyla Gazze'de başlayan protesto gösterilerinde İsrail 63 Filistinliyi şehit ederken 2800'den fazla kişide yaralandı.

Sadakataşı Derneği acil yardım çalışması kapsamında ilk olarak şehit Filistinlilerin ailelerine nakdi ve yaralıların tedavilerinin gerçekleştirildiği hastanelere ve sağlık merkezlerine tıbbi destek de bulunacak.

y

Sadakataşı Derneği'nden yapılan açıklamada;‘'İsrail işgali altında bulunan Gazze'de yaşanan olaylardan dolayı bölgede sağlık ve nakdi yardımların dışında düzenli olarak iftar sofraları kurulacak, zekât ve gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştirilerek Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız'' denildi.

a_23

Geleneksel Kudüs İftarları;

Dernek Filistin'de gelenekselleşen ve bu yılda düzenli olarak yapılacak Mescid- Aksa iftarları, Mescid-i Aksa avlusuna gölgelik projesi, öğrencilere eğitim desteği, adak kurban kesim ve dağıtımları, Filistinli yetimlerin bakımları, kumanya dağıtımları, iftar organizasyonları ve dini bilgiler eğitim seti dağıtımları gerçekleştirerek işgal altında bulunan bölgeye yardımlarını gerçekleştiriyor.

Sadakataşı Derneği'nin başlatmış olduğu Filistin yardım kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden FİLİSTİN yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilir.

o        YORUM YAZ
    Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
    ÇOK OKUNANLAR
    TİMETÜRK SON HABERLER
    TİMETÜRK BİYOGRAFİ