Rusya hakkında az bilinen 7 ilginç gerçek

Rusya hakkında az bilinen 7 ilginç gerçek

Moskova'da gece 23:00'dan sabah 7:00'a kadar köpeklere havlama yasağı konulduğunu, Rusya'nın bir zamanlar Avrupa'da en az alkol tüketilen ülke olduğunu biliyor muydunuz? İşte Rusya hakkında az bilinen 7 ilginç gerçek daha...

Rusya hakkında az bilinen 7 ilginç gerçek
14.12.2019 12:08:14

buyuk_185

Moskova'da köpeklere havlama yasağı konulduğunu, Rusya'nın bir zamanlar Avrupa'da en az alkol tüketilen ülke olduğunu biliyor muydunuz? İşte Rusya hakkında az bilinen 7 ilginç gerçek daha...

1. Amerika'daki ünlü Özgürlük Anıtı'nın iskeletinde kullanılan bakırlar Urallarda çıkarıldı.

2. Yirminci yüzyıl başlarına kadar Rusya, Avrupa'nın en ayık ülkelerinden biriydi. Ruslardan daha az içki içen tek Avrupa milleti Norveçlilerdi.

3. Rostov Vilayeti'ne bağlı 240 bin nüfuslu Şahtı kentinden tam 7 tane olimpiyat şampiyonu çıktı. Kent bu alanda bir dünya rekortmeni.

4. St. Petersburg'daki ünlü Bakır Atlı heykelinde betimlenen Çar Petro'nun gözleri kalp şeklindedir.

5. Moskova'da Gece 23:00'dan sabah 7:00'a kadar köpeklerin havlaması yasak. Bu saatler arasında havlayan köpeklerin sahipleri para cezasına çarptırılabilir.

6. Rusya'da yapılan sporlardan biri de helikopter golfü. 4 metre uzunluğa ve 10 kilogram ağırlığa sahip sopalarla oynanan oyunda topun çapı da 1 metre.

7. Yarısı Sibirya, yarısı Ural'da yer alan Çelyabinsk şehrinin armasında bir deve var. Bu devenin hikayesi ise şehrin ticari kervanlara ev sahiptiği asırlara kadar gidiyor.


    YORUM YAZ