Metin Hara


Türk yazar, oyuncu Metin Hara. Metin Hara kimdir? İşte Metin Hara'nın biyografisi...

Metin Hara 14 Haziran 1982 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi.  İlköğrenimini 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimi için Üsküdar Amerikan Kolejine giden Hara, Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı. Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başladı ve birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurtdışındaki tanıtım mecralarında yer aldı.

5 sene boyunca profesyonel anlamda enerji ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı. Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10000'den fazla insanla paylaştı ve  birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslenen Hara  "tıbben imkansız" sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı. 

2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başladı. 2007 yılında ''Dinle Neyden'' adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008'de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görüldü. 

2008 yılında "Trusthuman- İnsanagüven" projesini hayata geçiren Metin "Başka Bir Dünya Mümkün" felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu seminerler düzenlemeye devam etti.

2014 yılında ''Aşkın İstilası'' 3'lemesinin 1. kitabı olan "Yol" kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000'in üzerinde sattı, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kaldı. Metin Hara yunus evlat edinmesiyle, hapishanelere, yetimhanelere,huzurevlerine yaptığı ziyaret ve yardımlarla dikkat çekti. Ayrıca birçok çevre ve sosyal sorumluluk derneğine üye olan Metin, Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesi.     YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 19.12.2018 09:08:12
İnsanları birbirlerine kendi düşüncelerine göre yakistirmayanlar birisi fizigle iş yapan diğeri akademik olarak başarilar sağlayan bir kişi fiziksel olarak değerlendirenler bence önce kendilerini değerlendirmeli kim kime yakışmıyor ben anlayamadım
/ 5.9.2018 23:50:47
Mükemmel bir kalbi var bu dünyada bu tür insanlardan malesef ki artık az sayıda bulunuyor. Bunun için üzgünüm..
/ 4.9.2018 13:16:10
Cok begendim fikirlerine hayran kaldim tesekkur ederim
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ