Hakan Albayrak

Kadir Mısıroğlu’na şifa dilerken


18.4.2019

Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı Genel Sekreteri Ali İhsan Bahadır, İstanbul'daki özel bir hastanede yoğun bakıma alınan 86 yaşındaki tarihçi Kadir Mısıroğlu'nun durumu hakkında evvelki gün -İHA'ya- şu açıklamayı yaptı:

“Bir buçuk yıldır diyabetik şeker rahatsızlığından dolayı hastanedeyiz, zaman zaman gelip gidiyoruz. Buna bağlı kanda oluşan enfeksiyon sebebiyle üstadımız şu anda yoğun bakıma alınmış durumda. Enfeksiyonu düşürmeye çalışıyorlar. Şu anki seyir biraz ciddi. Bütün muhiplerinden dua bekliyoruz, istirham ediyoruz.”

Şafi Allah'tan şifa diliyorum Kadir Ağabeyimize.

***

YUNAN MEZALİMİ – Türk'ün Siyah Kitabı müellifinden bahsediyoruz, hey!

Milletin mukaddesatıyla savaşta Yunan işgal ordusunu geride bırakanları telin maksadıyla söylediği bir sözden ötürü Mısıroğlu'nu “Yunan hayranı, Türk düşmanı” ilan etmek son derecede zalimce idi.

Son derecede?

Yok, daha ileri derecesi de varmış.

Mısıroğlu'nun yoğun bakıma alındığı haberini kına yakarak, zevkten dört köşe olarak, sevinçten göbek atarak karşılayan sayısız “Atatürkçü”nün / Kemalist'in ‘Ooooh, sefam olsun' içerikli sosyal medya paylaşımlarını okurken ürperdim.

***

Ömrü boyunca “Atatürk” kültü ve Kemalizm ile mücadele eden bir adama kin duymalarını anlarım, düşmanlıklarını yadırgamam; fakat düşmanlıkta da bir asalet olmalı.

Yoğun bakımda yatan hastayla uğraşmayacak kadar, hele hasta yakınlarının yanında hiç uğraşmayacak kadar edebi olmalı insanın.

Sosyal medyada Mısıroğlu'nun hayatî derecede ciddi sağlık sorunuyla dalga geçmek, bu konuda espri yarıştırmak, ulu orta gülüp eğlenmek nedir?

Azgınlık.    YORUM YAZ

YORUMLAR

Ayhan Karkaç / 19.4.2019 11:08:38
Allahım şifa versin, Allah var sıkıntı yok, zalimler için yaşasın cehennem
Altınay. Sobacı / 19.4.2019 08:42:34
Yaradılış gayesi ni bilen ve bu yolda yaşayan ve insanlığın kurtuluşu için herşeyi göze alan fedakar insan.zalimler Peygamberimizi bile taşladılar, üstadımıza yapılan saldırılar onun Cennetteki makamının yükselmesi içindir.Allahu teala katında makamı yükselmektedir.ilk filminden sonra taşlanan erol taş bana taş değil ekmek atıyorsunuz demişti,demekki ben rolümü çok iyi oynamışım.kadir hocamız da yaradılış gayesine göre en iyi yaşayandır.o Türkiyede 1 numaradır.
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ