İsrail’in, Suriye’de vurduğu İran üssünün uydu fotoğrafı

İsrail’in, Suriye’de vurduğu İran üssünün uydu fotoğrafı

İsrail’in önceki gün Suriye’nin Hama şehri yakınlarında gerçekleştirdiği hava saldırısında vurulan yerin İran’ın füze ürettiği bir askeri üs olduğu açıklandı.İsrail Maariv gazetesi, vurulan üstteki İran füze fabrikasının uydu fotoğraflarını yayınladı

İsrail’in, Suriye’de vurduğu İran üssünün uydu fotoğrafı
14.4.2019 22:41:15

vuruldu

fotoi

foto2_6

İsaril'de yayınlanan maariv gazetesi, İsrail'in önceki gün Suriye'nin Hama kenti yakınlarındaki İran üssüne düzenlediği füze saldırısıyla ilgili uydu dökümanları yayınladı.
Saldırının, Lübnan hava sahasını kullanan altı İsrail savaş uçağı tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

İRAN FÜZELERİ
HEDEF ALINDI

İsrail savaş uçakları tarafından vurulan yerin Suriye'nin Metzaif şehrinin kuzeyindeki orta menzilli İran füzelerinin üretildiği, İran kontrolündeki bir askeri üs olduğu açıklandı.
Suriye resmi SANA haber ajansı ise saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, saldırının birkaç binanın yıkılmasını ve 17 kişinin de yaralanmasına yol açtığını söyledi.

SALDIRIDAN SONRA FÜZENİN
ÜRETİLDİĞİ BİNA TAHRİP OLDU

ImageSat International (ISI) tarafından yayınlanan fotoğraflar, saldırıdan sonra tamamen tahrip olmuş binaların yanı sıra, patlamadan etkilenen diğer binaları gösteriyor.
İsrail uçakları tarafından vuralan bina, onu askeri üssündeki diğer binalardan ayıran bir duvarla çevriliydi ve ISI raporuna göre, bina içindeki tüm ekipman ve malzemeler tamamen tahrip edildi.
Uydu görüntüleri, saldırıdan bir gün önce çekilen binanın bir fotoğrafı ile saldırıdan birkaç saat sonra çekilen binanın tahrip olmuş halini içeren bir fotoğrafı içeriyor.
Suriye insan hakları grubu El Merced'e göre ise, Nisan 2018 ve Nisan 2019 tarihleri arasında, İsrail hava saldırılarında çoğu İranlı,Suriye rejimi askeri ve Hizbullah olmak üzere 232 kişi hayatını kaybetti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ