İran: ABD bize saldırırsa Tel Aviv'i yerle bir ederiz

İran: ABD bize saldırırsa Tel Aviv'i yerle bir ederiz

İran Devrim Muhafızları Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Javani, ABD ve İsrail'i hedef alan sert açıklamalarda bulundu.

İran: ABD bize saldırırsa Tel Aviv'i yerle bir ederiz
11.2.2019 16:23:53

İran Devrim Muhafızları Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Yadullah Javani, İran İslam Devrimi'nin 40'ıncı yılı dolayısıyla düzenlenen bir mitingde konuştu.

İran resmi haber ajansı IRNA'da yer alan açıklamalara göre, "ABD'nin bütün savunma ve askeri gücüne rağmen İran'a tek bir kurşun sıkmaya cesareti yok. ABD bize saldırırsa, Tel Aviv'i ve Hayfa'yı yerle bir edeceğiz" dedi.

BİR GÖZDAĞI DA RUHANİ'DEN

Öte yandan, Devrimin 40'ıncı yıl dönümü dolayısıyla başkent Tahran'daki Azadi Meydanı'nda düzenlenen kutlama törenine katılan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin zırh delici füze ve savunma teçhizatı için kimseden izin almayacağını ve bu silahları üretmeye devam edeceğini bildirdi.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

doğan köroğlu / 11.2.2019 16:38:24
Boş sözler , hiçbir halt yiyemezler. Tarihlerinde hiçbir zaman kafirle savaşmamış bir devlet. Ancak milletin gazını alma açıklamaları. Ancak suriyede sunni öldürebilirler .
ALİ ER / 11.2.2019 16:28:26
saaddam da öyle demişti. cehennem topu falan vardı. ne ırak kaldı ne de Saddam. üstelik İsrail tek bir mermi bile harcamadı. öyle lafla falan olmuyor. yapabilirse bugün yapar. beklemez.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ