Hillary Clinton: Başkanı emekliye sevk etmeliyiz

Hillary Clinton: Başkanı emekliye sevk etmeliyiz

ABD eski Dışişleri Bakanı olan ve 2016'daki başkanlık seçimlerinde Trump'ın karşısında aday olan Hillary Clinton, seçmen olarak görevdeki Trump'ı emekliye sevk etmeleri gerektiğini savundu.

Hillary Clinton: Başkanı emekliye sevk etmeliyiz
25.2.2020 15:54:36

Clinton, Almanya'da devam eden Berlinale Film Festivali'nde, kendisi hakkında hazırlanan 4 bölümlük belgeselin tanıtımında açıklamalarda bulundu.

Seçimlerde, Demokrat Partinin adayının desteklenmesini isteyen Clinton, Demokratların adayının kim olacağını beklediklerini ve çıkan adayı destekleyeceklerini söyledi.

"BAŞKANI EMEKLİYE SEVK ETMELİYİZ"

Clinton, "Esas zorunlu olan görevdeki başkanı emekliye sevk etmemizdir" değerlendirmesini yaptı. "Bir sonraki ABD Başkanı olarak Beyaz Saray'da kimi görmek istediği" sorusu üzerine Clinton, "Şu an orada olanı görmek istemediğim çok açık" yanıtını verdi.

Eski Dışişleri Bakanı Clinton, ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein'ın, çok sayıda kadına tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu iddiaları üzerine yargılandığı davada suçlu bulunması kararını memnuniyetle karşıladığını bildirdi. Clinton, Weinstein hakkında verilen kararın her şeyi anlattığını kaydetti.


    YORUM YAZ