Hentbol takımı bölgesel ligde şampiyonluğu kazandı

Başarılı bir sezon geçiren Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, bu başarısını şampiyonlukla taçlandırdı.

Hentbol takımı bölgesel ligde şampiyonluğu kazandı
14.1.2020 20:07:03

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, İstanbul Hentbol Büyük Erkekler Ligi'nde şampiyon oldu. Ligdeki son karşılaşmasında şampiyonluk maçına çıkan hentbol takımına destek vermek üzere gelen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, maçı tribünden izledi.

Başarılı bir sezon geçirerek şampiyonluğu geçtiğimiz hafta garantileyen Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, bölgesel ligdeki son maçını İstanbul İhtisas Kulübü Hentbol Takımı ile oynadı. Maltepe Müzahir Sille Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmayı Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu ile birlikte tribünden izledi. Maçta inanılmaz bir mücadele sergileyen Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, İstanbul İhtisas Kulübü Hentbol Takımı'nı 32-18'lik skorla mağlup etti. Maçın ardından şampiyonluğun verdiği mutluluğu yaşayan Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, bu coşkuyu tribündeki taraftarlarla paylaştı. Takımın bu sevincine Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da ortak oldu. Bir süre devam eden tezahüratların ardından salonda kupa töreni düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, şampiyon olan takımı kutlayarak, “Ümraniye sporda iyi yerlere geldi. Yeni kurduğumuz hentbol takımı şampiyon oldu. İnşallah grup maçlarını da geçtikten sonra ikinci lige çıkacağız. Ondan sonra da birinci lig ve süper lig. Ümraniye'deki bu gençlerin ve yöneticilerin hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.


        YORUM YAZ