Hamas Lideri İsmail Heniyye'den BM'nin Kudüs oylaması açıklaması

Birleşmiş Milletlerin (BM) Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını reddetmesi üzerine İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, 'BM'nin Kudüs oylaması hak, adalet ve tarih için bir zaferdir' dedi.

Hamas Lideri İsmail Heniyye'den BM'nin Kudüs oylaması açıklaması
22.12.2017 13:19:05


ABD Başkanı Donald Trump'ın tehditlerine rağmen Birleşmiş Milletlerin (BM) Kudüs kararı Filistin'de sevinçle karşılandı. BM üyesi 128 ülke ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını reddetti. Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, BM Genel Kurulunda Kudüs için yapılan oylamanın hak, adalet ve tarih için bir zafer olduğunu söyledi.

Hamas Lideri İsmail Haniye, Filistin halkının hakkı yönünde oy kullanan ülkelerin tutumunu takdir ettiğini belirterek "Bu devletler Amerika'nın despotluğunu ve siyasi haydutluğunu gösteren tavrını reddeden özgür halkların iradesini yansıttı. Tehdit dili hak ve hukuk karşısında artık fayda vermiyor. İlkeler çıkarlardan daha güçlüdür" ifadelerini kullandı.

İsmail Haniye, ABD'ye uluslararası camianın iradesine kulak verme ve kararından vazgeçme çağrısında bulundu.    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ