'Erdoğan, Avrupa'da yaşayan Türklerle bir araya gelecek'

'Erdoğan, Avrupa'da yaşayan Türklerle bir araya gelecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 27-29 Eylül tarihleri arasında yapacağı Almanya ziyareti kapsamında Avrupa’da yaşayan Türklerle de bir araya geleceği bildirildi.

'Erdoğan, Avrupa'da yaşayan Türklerle bir araya gelecek'
14.9.2018 07:31:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 27-29 Eylül tarihleri arasında yapacağı Almanya ziyareti kapsamında Avrupa'da yaşayan Türklerle de bir araya geleceği belirtildi.

Hürriyet'in haberine göre; son olarak 3 yıl önce gurbetçilerle buluşan Erdoğan'ın bu ziyareti sırasında Almanya'da yaşayan gurbetçilere seslenmesi bekleniyor. Yetkililer bu buluşmanın adresi ve zamanı üzerinde çalışıyor. Erdoğan'ın, Türklerin yoğun yaşadığı Köln'de Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı Merkez Camisi'nin açılışında gurbetçilere seslenebileceği belirtiliyor. Erdoğan'ın bu talebi hakkında Almanya'dan cevap bekleniyor. Almanya'dan gelecek yanıt durumunda programın netlik kazanacağı ifade ediliyor.

Erdoğan'ın gurbetçilere yapacağı konuşmada 24 Haziran'da yurtdışındaki Türk vatandaşlarından alınan oylar dolayısıyla teşekkür konuşma yapması bekleniyor.

Erdoğan son olarak 10 Mayıs 2015 tarihinde Almanya'nın Karlsruhe şehrinde DM Arena'da düzenlenen gençlik buluşması etkinliğine katılmıştı. 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra Almanya, güvenlik gerekçesiyle Köln'de düzenlenen ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi'nde Erdoğan'ın telekonferans yoluyla vatandaşlara seslenmesine izin vermemişti.


        YORUM YAZ
    Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
    ÇOK OKUNANLAR
    TİMETÜRK SON HABERLER
    TİMETÜRK BİYOGRAFİ