Benin 1,600,000 ton mısır üretimiyle rekora ulaştı

Benin 1,600,000 ton mısır üretimiyle rekora ulaştı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Serge Ahissou ve tarım, hayvancılık ve balıkçılık bakanı Gaston Dossouhoui, basın birifinginde Benin'deki tahılların mevcudiyetini ve bunların başka ülkelere ulaştırmanın aciliyetini vurguladılar.

Benin 1,600,000 ton mısır üretimiyle rekora ulaştı
10.10.2018 13:59:07

Timetürk Çeviri

Gaston Dossouhoui, açıklamasında yakın geçmişte iç piyasalarda tarımsalürünlerin göreceli olarak anormal bir durumunu görmediklerini söyledi.

Tarım Bakanı'na göre, Benin'deki tahıl üretimi, üretim maddelerinin mevcudiyeti nedeniyle büyük ölçüde artmıştır. Meslektaşı Serge Ahissou tarafından sanayi ve ticarette yapılan açıklamalardan sonra, tüm mevsimlerin iyi geçtiğini ve üretimlerin başarılı olduğunu ekledi. Bu yıl yapılan kampanyayla 1,600,000 ton ile tüketebileceklerinden daha fazla üretimin gerçekleştiğinive bu üretimin güven verdiğini belirtti.

Ticaret Bakanı Gaston Dossouhoui, tarımdaki meslektaşlarıyla aynı fikirde olduğunu ve bu gıda ürünlerinin Benin sınırlarının ötesine, özellikle de mısırın satışını teşvik edeceğini söyledi. Var olan miktarın standartlarını aştığını ve Benin'in teşvik edilmesi gerektiği konusunda ısrar etti.

İki bakan tarafından imzalanan ortak bir tebliğde, kamu güvenlik güçleri, gümrük memurları ve diğer kontrol organlarından, mısırın çıkışını kolaylaştırmaları istenmiştir.

Kaynak: 24haubenin


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK SON HABERLER
TİMETÜRK BİYOGRAFİ