ABD'den Afrin açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, 'Afrin'deki gelişmeler Suriye'nin doğusunda IŞİD'e karşı verdiğimiz mücadeleyi olumsuz etkiliyor.' dedi.

ABD'den Afrin açıklaması
13.2.2018 22:18:11

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ziyareti öncesi Kuveyt'te yaptığı açıklamada "Afrin'deki gelişmeler Suriye'nin doğusunda IŞİD'e karşı verdiğimiz mücadeleyi olumsuz etkiliyor." dedi.

Tillerson, Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah el-Halid el-Hamad es-Sabah'la birlikte ortak basın açıklaması yaptı.

Bir soru üzerine Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD'e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlattığı Zeytin Dalı Herakatı'na da değinen Tillerson, bu harekatın IŞİD'le mücadeleyi olumsuz etkilediğini savundu.

Tillerson, "Afrin'deki gelişmeler Suriye'nin doğusunda IŞİD'e karşı verdiğimiz mücadeleyi olumsuz etkiliyor. Güçlerin Afrin'e doğru yönelmesiyle NATO müttefikimiz Türkiye ile bu gelişmelerin etkisinin temel hedef olan IŞİD'le mücadeleyi etkilediği noktasında temaslar halindeyiz." diye konuştu.

Bu hafta içerisinde Türkiye'ye gideceğine dikkati çeken Tillerson, konuya ilişkin görüşmelerine devam edeceğini söyledi.

Sponsorlu

        YORUM YAZ
    Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
    ÇOK OKUNANLAR
    TİMETÜRK SON HABERLER
    TİMETÜRK BİYOGRAFİ